Katarzyna Paliwoda

Pedagog, dydaktyk, wykładowca, autorka publikacji metodycznych. Wieloletni konsultant ds. informatyki Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia w Łodzi. Obecnie Dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi.  Wykładowca i koordynator autorskich Studiów Podyplomowych Zarządzania Oświatą, Informatyki z elementami e-learningu, Przedsiębiorczości i Bibliotekoznawstwa z elementami zarządzania informacją cyfrową w Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi oraz PUW – Polskiego Uniwersytetu wirtualnego. Pasjonuje się edukacją – jej różnymi formami i przejawami. Jest zwolennikiem pozytywnej motywacji. Nieustannie w ruchu. Szanuje ludzi i dba o dobre relacje. Stawia na kreatywność i elastyczność w działaniu.

W 2013 roku dodano jej nazwisko do polskiego wydania Międzynarodowej Encyklopedii „WHO is WHO”, doceniając ogrom wielorakich działań, które czyni na rzecz oświaty polskiej. W roku 2017 była nominowana w plebiscycie „CZŁOWIEK ROKU” – region: Łódź – zajmując 4 miejsce w kategorii „Kultura”.

Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Prowadzi autorską platformę e-learningową i jest rzecznikiem e-learningu. Od ponad 15 lat zajmuje się doskonaleniem na odległość i niezmiennie podkreśla elastyczność tej formy nauczania.

Autorka poradników metodycznych i prac zbiorowych oraz ponad 60 artykułów publikowanych w renomowanych czasopismach naukowych i tomach pokonferencyjnych. Organizatorka i współorganizatorka wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konferencji naukowych z zakresu nowych technologii. Współpracuje z PCG Polska, Centrum Doskonalenia Nauczycieli LIBRUS, WODN w Łodzi, Stowarzyszeniem Akademia Dziecka.

Ukończyła studia drugiego stopnia, studia podyplomowe oraz kursy kwalifikacyjne zdobywając kwalifikacje w zakresie:

  • pedagogiki wieku wczesnoszkolnego,
  • informatyki,
  • bibliotekoznawstwa,
  • terapii pedagogicznej,
  • doradztwa zawodowego i personalnego
  • zarządzania oświatą
  • projektowania ubioru, druku na tkaninie i dodatków